Google

Do Google můžeme zadat více slov, Google pak hledá stránky, kde jsou všechna uvedená slova. Při hledání pak nezáleží na pořadí slov.

Josef Novák Praha

budou se hledat všechny stránky, kde budou všechna tři slova, ale Google neřeší blízkost slov, jedno slovo může být na začátku stránky a druhé na konci stránky.


Pokud dáme některá slova do uvozovek, budou se hledat přesně tak, jak jsou v uvozovkách, jako by šlo o jedno slovo, tedy slova musí být na webové stránce u sebe a v tom pořadí, v jakém byly do uvozovek zapsány.

„Josef Novák“

Pokud bude někde  na stránce Novák Josef, nebude nalezen.  Text v uvozovkách pro další hledání by se pak musel v uvozovkách otočit.

„Novák Josef“

Pokud chceme hledat jenom na určitém webu, který nemá vlastní vyhledávací službu, jako třeba tento web, nebo jí nevěříme, můžeme na něm zkusit hledat pomocí Google tak, že hledání doplníme parametrem SITE:, za který doplníme doménu webu.

Josef Novák Praha SITE:seznam.cz

Ukázka pro hledání na doméně seznam.cz. Za parametrem SITE: musí být dvojtečka a za ní musí být rovnou doména, ne třeba mezera, jinak by byl parametr brán jako slovo na hledání. Doménu je vhodné uvádět ve tvaru domény 2. stupně, tedy doména, tečka, cz.


Pokud bude nalezených stránek hodně, je možné jejich počet snížit úvahou, že většina textů bývá ve formátu  PDF, tedy je možné zkusit další parametr FILETYPE:, kde je uveden typ hledaného dokumentu, tedy PDF

Josef Novák Praha SITE:seznam.cz FILETYPE:PDF

Pokud se PDF dokument zobrazí přímo z prohlížeče, může mít méně nabídek, než když se uloží a zobrazí v prohlížeči Adobe Reader.Napsat komentář

Gastroenterologická a interní ordinace, MUDr. Marie Pokorná